לימודי הפקה, ייזום וניהול הצגה

לימודי הפקה, ייזום וניהול הצגה (הגדל)

רוצים לדעת עוד על הפקה? - ליחצו לראיון ב"תעשייה" עם תומר כהן, המנהל המקצועי של המסלול.  

 

מסלול לימודי הפקה, ייזום וניהול הצגה:

בית צבי מציע מסלול לימודים יחיד מסוגו המוקדש כולו למקצועות ההפקה וניהול הבמה - בתיאטרון, בטלוויזיה, בקולנוע ובאירועי חוץ.

תכנית הלימודים מתאפיינת בשילוב בין היבטים תיאורטיים ומעשיים המספקים יחד הכשרה מקיפה המכשירה את הסטודנט לעבודה מקצועית החל מסיום לימודיו.

משך הלימודים במסלול - שנת לימודים אחת ,שלושה טרימסטרים מלאים (הלימודים יתקיימו בימים ראשון, שלישי ורביעי החל מה 2/9/2018)

 

1. הקניית בסיס תיאורטי ומעשי לניהול הצגה, הכרת השדה התרבותי והמערכות השונות הפועלות בו - כשלוש מאות שעות עיוניות + התנסות מעשית.

2. הקניית כלים להפקת תיאטרון, הכרת התהליכים הנלווים ליצירה על הבמה, התנסות פרקטית בחדר חזרות ובמשרד ההפקות.

3. מנהל ההצגה כעסק עצמאי, התנסות פרקטית בהפעלה טכנית, ליווי חזרות וניהול הצגה בפועל. (שימו לב כי לו"ז הטרימסטרים יהיה גמיש – בהתאם ללו"ז ההפקות)

 

עם תום לימודיהם יוכלו מסיימי המסלול להשתלב בתיאטראות, בטלוויזיה ובקולנוע, בין אם כמנהלי הצגה, מפיקים או עוזרי במאי.

למצטיינים מובטחת השתלבות בעבודה ב"תיאטרון הספרייה" (מיסודו של בית צבי).

על מנת להקנות ידע ולפתח יכולות חשיבה ביקורתית, יפגשו התלמידים, בנוסף להדרכה הישירה ממורי המסלול, עם אנשי מקצוע מתחומים שונים בתעשייה.

מערך לימודים זה נועד להעמיק את ההבנה ולייצר תשתית ליצירת קשרים מקצועיים בעתיד.

 

מרכז המסלול – תומר כהן - מפיק תיאטרון ומנהל גופי תרבות. במסגרת תפקידיו השונים הקים וניהל את "תיאטרון אתגר", הקים וניהל את אי"ב- איגוד היוצרים העצמאיים בתיאטרון, שימש כסמנכ"ל תיאטרון הספרייה ובית צבי - בית הספר לאמנויות הבמה, ניהל את מרכז תרבות "בית אריאלה", הקים וניהל את פרויקט תרבות לפריפריה. כיום מנהל את "מרכז ענב לתרבות". כמו כן ניהל את המסלול להכשרת עוזרי במאי ומנהלי הצגה במרכז לאמנויות הבמה והמדיה של האוניברסיטה העממית, הפיק את פסטיבל "פותחים במה" של תיאטרון בית ליסין, ניהל אמנותית את פסטיבל smallבמה באוניברסיטת ת"א ושימש כמפיק בפועל של עשרות הצגות תיאטרון לצד עשרות הפקות טלוויזיוניות.

 

הקבלה למסלול דורשת מילוי טופס הרשמה ועמידה בראיון אישי.

לפרטים נוספים יש לפנות לשובל, רכזת ההרשמה, בטלפון 03-5414315 או בדוא"ל shoval@beit-zvi.com

ניתן למלא את הטופס ונחזור אלייך:

*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

  

אור אטקס - בוגר המסלול ומנהל הצגה ב"אופרה הישראלית" מספר: "למדתי במסלול הפקה בבית צבי בשנה"ל 2016-2017. בשנה אחת עברתי מאוהב תיאטרון למנהל הצגה.

רוב השיעורים היו של המסלול ובהם למדנו עקרונות יסוד כמו כתיבת ספר הצגה, הכנת לוחות זמנים, הפקה יצירתית ועוד. לקחנו חלק גם בשיעורים של הסטודנטים למשחק כמו תולדות התיאטרון עם גילי אמיתי וקריאת מחזה עם מאיה שעיה. בשליש השני התחלנו בעבודות מעשיות של הפעלות סאונד, תאורה, וניהול הצגה באולם הקטן. השליש האחרון שהוא למעשה כמו סטאז' כולל את פרויקט הגמר בו הייתי ע.במאי של ארתור קוגן בהפקה של "מקבת" והמשכתי כמנהל הצגה. כיום אני מנהל הצגה באופרה הישראלית, והגעתי עם כלים שלא הרבה רוכשים בישראל. זה בהחלט המקום המושלם להכיר וללמוד את העבודה מול מחלקות ושחקנים באווירה חמה ומדרבנת." ראיון עם אור באתר "הבמה".

 

 

עבור לתוכן העמוד