לימודי הפקה וניהול הצגה

לימודי הפקה וניהול הצגה (הגדל)

מסלול לימודי הפקה וניהול הצגה:

בית צבי מציע מסלול לימודים יחיד מסוגו המוקדש כולו למקצועות ההפקה וניהול הבמה - בתיאטרון, בטלוויזיה, בקולנוע ובאירועי חוץ.

תכנית הלימודים מתאפיינת בשילוב בין היבטים תיאורטיים ומעשיים המספקים יחד הכשרה מקיפה המכשירה את הסטודנט לעבודה מקצועית החל מסיום לימודיו.

משך הלימודים במסלול - שנת לימודים אחת ,שלושה טרימסטרים מלאים (הלימודים יתקיימו שלושה ימים בשבוע החל מה 1/9/2019)

 

1. הקניית בסיס תיאורטי ומעשי לניהול הצגה, הכרת השדה התרבותי והמערכות השונות הפועלות בו - כשלוש מאות שעות עיוניות + התנסות מעשית.

2. הקניית כלים להפקת תיאטרון, הכרת התהליכים הנלווים ליצירה על הבמה, התנסות פרקטית בחדר חזרות ובמשרד ההפקות.

3. מנהל ההצגה כעסק עצמאי, התנסות פרקטית בהפעלה טכנית, ליווי חזרות וניהול הצגה בפועל. (שימו לב כי לו"ז הטרימסטרים יהיה גמיש – בהתאם ללו"ז ההפקות)

 

עם תום לימודיהם יוכלו מסיימי המסלול להשתלב בתיאטראות, בטלוויזיה ובקולנוע, בין אם כמנהלי הצגה, מפיקים או עוזרי במאי.

למצטיינים מובטחת השתלבות בעבודה ב"תיאטרון הספרייה" (מיסודו של בית צבי).

על מנת להקנות ידע ולפתח יכולות חשיבה ביקורתית, יפגשו התלמידים, בנוסף להדרכה הישירה ממורי המסלול, עם אנשי מקצוע מתחומים שונים בתעשייה.

מערך לימודים זה נועד להעמיק את ההבנה ולייצר תשתית ליצירת קשרים מקצועיים בעתיד.

  

הקבלה למסלול דורשת מילוי טופס הרשמה ועמידה בראיון אישי.

לפרטים נוספים יש לפנות לדנה, רכזת ההרשמה, בטלפון 03-5414319 או בדוא"ל dana@beit-zvi.com

ניתן למלא את הטופס ונחזור אלייך:

*
*
*
*הקלד את הקוד הבא

  

אור אטקס - בוגר המסלול ומנהל הצגה ב"אופרה הישראלית" מספר: "למדתי במסלול הפקה בבית צבי בשנה"ל 2016-2017. בשנה אחת עברתי מאוהב תיאטרון למנהל הצגה.

רוב השיעורים היו של המסלול ובהם למדנו עקרונות יסוד כמו כתיבת ספר הצגה, הכנת לוחות זמנים, הפקה יצירתית ועוד. לקחנו חלק גם בשיעורים של הסטודנטים למשחק כמו תולדות התיאטרון עם גילי אמיתי וקריאת מחזה עם מאיה שעיה. בשליש השני התחלנו בעבודות מעשיות של הפעלות סאונד, תאורה, וניהול הצגה באולם הקטן. השליש האחרון שהוא למעשה כמו סטאז' כולל את פרויקט הגמר בו הייתי ע.במאי של ארתור קוגן בהפקה של "מקבת" והמשכתי כמנהל הצגה. כיום אני מנהל הצגה באופרה הישראלית, והגעתי עם כלים שלא הרבה רוכשים בישראל. זה בהחלט המקום המושלם להכיר וללמוד את העבודה מול מחלקות ושחקנים באווירה חמה ומדרבנת." ראיון עם אור באתר "הבמה".

 

 

עבור לתוכן העמוד